Sınavsız Geçiş Çevre Mühendisliği Hangi Üniversitelerde Var

Harita kadastro ön lisans bölümü mezunları, çevre, çevre kirlenmesi ve kontrolü, çevre koruma ve kontrol bölümü, çevre temizlik hizmetleri, çevre...

Sınavsız Geçiş Çevre Mühendisliği Hangi Üniversitelerde Var

Harita kadastro ön lisans bölümü mezunları, çevre, çevre kirlenmesi ve kontrolü, çevre koruma ve kontrol bölümü, çevre temizlik hizmetleri, çevre temizliği ve denetimi, harita teknikerliği, kimya ve kimya teknolojisi ön lisans bölümü mezunları için çevre mühendisliği dikey geçiş yapabilecekleri bir bölümdür. Ancak bu hakkı kullanmak için lisans tamamlama olanaklarından yararlanmak, DGS yani ÖSYM tarafından hazırlanan dikey geçiş sınavında belirli bir puanın alınması ile söz konusu olmaktadır. Dikey geçiş sınavı her sene merkezi bir sınav olarak yapılır ve üniversite giriş ve yerleştirme sınavları gibi öğrencilerin ilk öğretim ve lise dönemlerinde gördükleri dersler üzerinden yapılmaktadır. Bu sınava ciddi bir zaman ayırmak ve hazırlanmak gerekmektedir. Ayrıca dikey geçiş sınavında performans gösteren öğrencilerin, bir önceki yıl puanlarını dikkate alarak, aldıkları puanlara göre tercihlerini yapmaları gerekir. Bundan sonra gidecekleri bölüm ve üniversite netleşir.

Yukarıda sayılan, harita kadastro, çevre bölümleri, kimya ve kimya teknolojisi ön lisans bölümlerinden mezun olan gençlerimiz, yurtdışında sınavsız olarak lisans tamamlama olanaklarından yararlanabilirler. Sınavsız Geçiş Çevre mühendisliği Hangi üniversitelerde var. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, birçok ülkede seçkin üniversitelerle bağlantılarımızda gençlerimizin lisans tamamlama olanaklarından, dikey geçiş imkanları yapması için de gerekli koşulları oluşturmaktayız. Danışmanlığımız birçok ülkede öğrencilerimizin eğitim almasını sağlamaktadır. Azerbaycan, Ukrayna, Gürcistan, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan, Bosna Hersek, Kosova, Romanya, Slovenya gibi birçok ülkede, bir sınav şartı olmaksızın, öğrencilerimiz ön lisans diplomaları ile lisans tamamlama eğitimi için başvurabilirler.

Sınavsız Geçiş Çevre mühendisliği Hangi üniversitelerde var. Yukarıda sayılan ve diğer birçok ülke üniversitelerinde öğrencilerimizin sınavsız olarak geçiş yapabilecekleri ve ek iki senelik eğitimlerine devam edebilecekleri üniversiteler bulunmaktadır. Bunları detaylı olarak öğrenmek ve seçim yapmak için danışmanlarımızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim veren üniversitelerde, çevre mühendisliği fakültelerinde de son derece seçkin bir eğitim verilmektedir. Ülkemizdeki sınav sistemi zorlayıcı olabilir ve öğrencilerimiz puanlarına göre giriş yapabildiklerinden, hedefledikleri üniversiteleri seçmeleri söz konusu olmayabilir. Oysa bu şekilde kendiniz en uygun üniversiteyi seçme ve başvuru yapma zenginliğine sahip olacaksınız.

Yurtdışında lisans süreleri dört yıl veya üç yıl olarak belirlenmektedir. Bu nedenle, sene kaybınız olmayacaktır. Kredi transfer sistemi sayesinde, eğitim aldığınız yıllarınız sil baştan geçersiz sayılmaz, ancak bazı dersleri yeniden almanız gerekebilir. Ya da bölüm müfredatı içinde almadığınız dersler olabilir. Bunları okumanız da gerekebilir ve zaten kalan seneleri okuyacağınızdan, sömestre ya da sene kaybınız olmayacaktır. Her fakütenin eğitim dili farklı olabilir. Bu nedenle, dile göre İngilizce ya da farklı bir dil ise bu eğitimi almak için hazırlık sınıfında bir sene eğitim alabilirsiniz. Yine de bu da düşünüldüğünde, en karamsar tahminle sadece üç sene daha eğitim alarak bir mavi diploma alacaksınız. Bu da size Avrupa ülkelerinde geçerli bir diploma kazandıracak.

Europass mavi diploma, Avrupa Birliği üniversiteleri tarafından verilmektedir. Dünyada geçerliği olan bir diplomadır. Bu nedenle, hem sınavsız kabul, hem de kaliteli bir eğitim ve mavi diploma almak gerçekten büyük bir şans. Ayrıca, uzaktan eğitim avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Artık birçok üniversite öğrencilerine uzaktan eğitim imkanı da sunmaktadır. Bu şekilde, üniversiteler örgün eğitim ile yakalayamadıkları istekleri öğrencileri de bünyelerine çekmektedirler. Siz de ülkenizden ayrılmadan, online sistem üzerinden bu şekilde eğitim alabilirsiniz. Bunun için de mutlaka bilgi almanızı öneririz. Gelecek fırsatlarınızı kaçırmayın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!